Battery for ASUS GL502VS, ROG Strix GL502VS, GL502VT, GL502VY, GL502VSK, GL502VY, G502VS, FX502VS, C41N1531 15.2V 4000mAh from subtel
(0 reviews)
Numéro d’article: 934851
In stock
Delivery: 2-3 business days
Compatible with
incl. VAT
Overview
100% compatible replacement with ASUS batteries
Specifically designed to fit your laptop. See the full compatibilities list.
Guaranteed 4000mAh capacity
High-performance 15.2V C41N1531 battery
Superior quality and safety standards
The sustainable choice
Choose subtel and never compromise on quality. Order now!
Technical details
Numéro d’article: 934851
Weight: 378 g
Length: 263.66 mm
Width: 101 mm
Height: 15.3 mm
Voltage: 15.2V